• Sztandar szkoły

• 1.  Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Mieczysława Michalskiego w Lęborku posiada własny sztandar, ufundowany przez władze samorządowe, mieszkańców miasta oraz społeczność szkolną i przekazany na ręce Dyrektora Szkoły        w dniu 20 czerwca 2002 roku.

2. Sztandar jest symbolem tradycji polskiej szkoły, miłości do Ojczyzny i idei zawartych w statucie szkoły. Uczniowie, ich rodzice i nauczyciele otaczają sztandar szacunkiem, oddając mu należne honory.

3.  Płatem sztandaru jest tkanina w kształcie kwadratu o wymiarach 1m x 1m i wykończona złotymi frędzlami. Po stronie głównej sztandar jest koloru czerwonego. W centralnej części umieszczone są skrzypce ze smyczkiem                           w kolorze srebra. Wokół instrumentu widnieje złoty napis w półkolu PAŃSTWOWA SZKOŁA MUZYCZNA I STOPNIA     W LĘBORKU, pod instrumentem  widnieje złoty napis im. Mieczysława Michalskiego. Rewers sztandaru jest koloru czerwonego. W środkowej jego części znajduje się godło państwowe w kolorze srebra z elementami złotymi, wokół godła napis wyszyty srebrnymi literami, z lewej strony godła BÓG, nad godłem HONOR, z prawej strony godła OJCZYZNA, pod godłem Lębork 2002. Drzewce sztandaru wykonane są z drewna toczonego, zakończonego metalową głowicą w formie orła w koronie.