Jubileusz 60-lecia

JUBILEUSZ

Jubileusz 60-lecia

W roku szkolnym 2011/2012 nasza szkoła obchodzi piękny Jubileusz 60-lecia swojej działalności.

3 października 2011 r.

Inauguracja obchodów odbyła się podczas uroczystości ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych.         Do społeczności szkolnej przyjęto 18 nowych uczniów. Z tej okazji ceremoniał wewnątrzszkolny został wzbogacony o hymn szkoły (patrz folder -    O szkole). Twórcami są: Magdalena Kreft (muzyka) i Bogna Sujkowska (słowa).

czytaj: http://e-lebork.eu/2478/uroczyste-slubowanie-mlodych-muzykow

W wypełnionej po brzegi sali koncertowej odbył się uroczysty koncert Jubileuszowy, na który przybyli zaproszeni goście, absolwenci, pedagodzy byli i obecni oraz uczniowie z rodzicami. Koncert ten był bez wątpienia najlepszym momentem, aby podzielić się refleksją, przypomnieć ważne fakty, przywołać pamięć o ludziach, którzy tworzyli historię szkoły. Pokazał również jak licznych szkoła ma przyjaciół i jak szerokie jest pole działalności środowiskowej. Prezentacja multimedialna ukazała historię szkoły, jej dzień dzisiejszy oraz całą kadrę. Dyrektor, w swoim wystąpieniu, zaprezentował sukcesy jej uczniów i absolwentów. Wyraził serdeczną wdzięczność wszystkim tym, którzy wspierali i wspierają naszą szkołę finansowo, gdyż dzięki nim udało się zrealizować kilka bardzo ważnych inwestycji, mających wpływ na bezpieczne oraz wygodne warunki pracy i nauki.

Przyznano nagrody i odznaczenia m. in. Medale Zasłużony dla Kultury Polskiej, nagrody Dyrektora CEA, dyplomy uznania Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wszystko to za dotychczasowy trud włożony w wychowanie młodego pokolenia muzyków i wkład w rozwój szkolnictwa artystycznego w Polsce.

Część oficjalną zakończyło wykonanie przez chór Canto z towarzyszeniem orkiestry smyczkowej Hymnu szkoły, który na zebranych wywarł wielkie wrażenie.

W przygotowanym na tę okoliczność koncercie wystąpili uczniowie szkoły (Oskar Maj – fortepian, Joanna Kulikowska – klarnet, Robert Winiarz - trąbka, Karolina Rymanowska - kontrabas, zespół akordeonowy w składzie Wojciech Domski, Krzysztof Fornalik, Michał Maszota) oraz jej pedagodzy (Mariusz Mańkowski – fortepian, Małgorzata Henclik – skrzypce, Stanisław Ząbek – kontrabas, Marcin Warduliński – akordeon). Całą uroczystość zakończyło wspólne wykonanie Lęborskiej piosenki.

czytaj: http://e-lebork.eu/2497/koncert-jubileuszowy-60-lat-szkoly-muzycznej

• Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Mieczysława Michalskiego w Lęborku