• Zajęcia teoretyczne

•      Nauczyciele prowadzący

mgr  Bogna Sujkowska                       mgr Mateusz Kempa                         mgr Sabrina Stachel

Kształcenie słuchu

Jest to przedmiot, którego  głównym  celem  jest rozwijanie  u dzieci słuchu  muzycznego,  wykształcenie wrażliwości muzycznej oraz zamiłowania do muzyki. Na zajęciach uczeń zapoznany zostaje się z pisownią muzyczną oraz wiadomościami teoretycznymi. Uczy się prawidłowego śpiewu, słuchowego rozpoznawania melodii i  akordów, czytania nut głosem, zapisywania melodii i rytmu ze słuchu. Przedmiot ten rozwija u dzieci poczucie rytmu, poczucie tonalne, pamięć muzyczną i wyobraźnię muzyczną. Wykształca u uczniów umiejętność świadomego postrzegania zjawisk muzycznych, ich słuchowej analizy i zapisu. Lekcje są 45 minutowe i odbywają się 2 razy w tygodniu.

Zajęcia te prowadzą:

-  w klasach I-III cyklu 6-letniego p. mgr  Bogna Sujkowska

-  w klasach IV-VI cyklu 6-letniego p. mgr Mateusz Kempa

-  w klasach I-IV cyklu 4-letniego p. mgr Sabrina Stachel

Audycje muzyczne

Jest to przedmiot, którego celem jest rozwijanie u ucznia wrażliwości  i wyobraźni muzycznej, zapoznanie go

z podstawowymi wiadomościami o muzyce w oparciu o słuchane utwory, kształtowanie poczucia piękna oraz kultury muzycznej dziecka. Na lekcjach dzieci uczą się między innymi o instrumentach, rodzajach głosów ludzkich, zespołach wokalnych i instrumentalnych, o polskich tańcach narodowych, a także o życiu i twórczości kompozytorów polskich i zagranicznych.  Zajęcia są 45 minutowe i odbywają się raz w tygodniu w klasach IV-VI cyklu 6-letniego oraz II-IV cyklu 4-letniego.

Zajęcia prowadzą mgr M. Kempa i mgr S. Stachel.

Rytmika

Jest to system umuzykalniający stworzony przez Émile Jacques-Dalcroze'a i polegający na wyrażaniu muzyki przez wykonywany ruch. Nauka rytmiki rozpoczyna się w szkole podstawowej i trwa od pierwszej do trzeciej klasy. To przedmiot pozwalający zrozumieć dziecku trudne zagadnienia muzyczne.

Zajęcia prowadzi mgr B. Sujkowska.

Lp.

Lata pracy